Porselen Lamina

Porselen Lamina Nedir?

Porselen Lamina kullanılan materyaller ve tedavi süreci ile değerlendirildiğinde standart porselen kaplamalara göre farklılıklar göstermektedir. Yapım aşamasında minimum aşındırma yapılarak doğal diş dokusunun korunması önemli bir avantajdır. Estetik başarısıyla tercih edilen bir tedavi olmaktadır.

Avantajları

Doğal diş dokusundan hafif aşındırma ile tatmin edici bir estetik elde edilmektedir. Bu sayede vakaya bağlı olarak değişmekle beraber doğal dişlerden hiç aşındırma yapmadan ”non-prep” olarak tedavisini tamamlamak mümkündür. Lamine dişler estetik olarak yüksek beklentileri karşılamaktadır. Yüksek porselen kalitesine sahip tam seramik emax porselenler ile lamine diş tedavisi yapılabilmektedir. Tedavi öncesinde dijital gülüş tasarımı ve mock-up model ile estetik gülüş tasarımı netleştirilmektedir. Böylelikle diş hekimi ve hastanın iletişimiyle gülüş tasarımı kararlaştırıldıktan sonra tedaviye başlamaktayız. Dijital ortamda planlamamız neticesinde mock-up model oluşturulur. Mock-up model sayesinde hasta ağzında yaptığımız prova ile hastaya özel olarak tedavinizin bitiminde nasıl olacağını görebilmekteyiz. Bu teknolojik avantajlar sayesinde lamine diş tedavisi beklentileri karşılamaktadır. Prova seanslarında düzenlemeler yapılabilmektedir.

Hangi Durumda Yapılır?

Antibiyotik kullanımı kaynaklı geçmeyen renklenmelerde, hafif çapraşıklığın olduğu vakalarda çapraşıklığın düzeltilmesinde yapılabilmektedir. Dişlerin boy veya şekil olarak formundan memnun olunmadığı durumlarda yapılabilmektedir. Dişlerde kırık, çatlak veya çok fazla dolgu, kanal tedavisi gibi işlem görmüş ve görsel bütünlüğün bozulduğu durumlarda yapılabilmektedir. Dişler arası boşlukların (diastema) olduğu durumlarda yapılabilmektedir. Porselen lamina dişler minimum madde kaybı ile maksimum estetik beklentiyi karşılayacak en iyi tedavi seçeneklerinden biridir.

Porselen Lamina öncesinde Estetik Gülüş Tasarımı için göz at: https://unaldent.com/estetik-gulus-tasarimi

Zirkonyum Diş Kaplama için göz at: https://unaldent.com/zirkonyum

Detaylı bilgi için instagram üzerinden bize ulaşın: https://instagram.com/unaldentclinics