İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant; eksik olan dişlerin yerine konulan, dokularla uyumlu titanyum maddesinden yapılan, fonksiyon ve estetiği hastaya tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden vidaların yerleştirilmesi işlemidir.

Nasıl Yapılmakta?

İmplant tedavisi öncesi detaylı bir muayene sonrası hastadan röntgen alınır. Lokal anestezi altında ve tek seansta gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Vida yerleştirildikten sonra diş eti kapatılarak iyileşme sürecine geçilmektedir. Yaklaşık olarak 3 ay sonra diş etini şekillendirmek için bir başlık takılmaktadır. Tedavi sonrası diş eti şekillenir, ölçü alınır ve zirkonyum diş kaplama veya porselen kaplama yapılarak tedavi bitirilir.

Ağrı Olur Mu?

Tedavi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ağrı veya acı hissi duyulmamaktadır. Tedavi sonrasında hasta rahatlıkla günlük işlerini devam ettirecek ve herhangi bir yeme içme kısıtlaması bulunmayacaktır. İyileşme sürecinde de doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alarak ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız bu evreyi sorunsuz geçirebilirsiniz.

Avantajları

Kaybedilen diş kökünü taklit eden ve çene kemiğine yerleştirilen biyouyumlu vidalardır. Diş kökünü taklit ettiğinden ve tüm kuvvetleri çene kemiğine ilettiğinden diş destekli protezlerden daha sağlıklıdır. En büyük avantajlarından biri; eksikliğinin tedavisi için boşluğun yanındaki dişlere herhangi bir işlem uygulamadan, sadece eksik olan dişi geri kazanma imkanı sunmasıdır. Bu sayede sağlam dişleriniz destek olarak kullanılmak zorunda kalmayacaktır ve kesilme işlemi görmeyecektir. Hareketli protez kullanan hastalarda ise tutuculuk sorunu implant tedavisi ile ortadan kalkmış olur.

Immediate İmplant Tedavisi

Aynı seansta dişler çekilerek implant yerleştirilmesi ve takiben 48 saat içerisinde geçici protez diş yüklenmesine olanak sağlayan tedavidir. Bu sayede diş çekimi sonrası 2 aya yakın sürecek bir iyileşme sürecinin beklenmesine gerek kalmaz. Kemiğin durumuna bağlı olarak da 48 saat içerisinde geçici diş yapılabilmektedir. Bu sayede hasta sosyal yaşam kalitesinde bir kayıp yaşamadan tedavisine devam edebilecektir.

Mersin Çene Cerrahisi ile ilgili detaylı bilgi için göz at: https://unaldent.com/agiz-dis-ve-cene-cerrahisi

Mersin Zirkonyum Diş Kaplama için göz at: https://unaldent.com/zirkonyum

Detaylı bilgi için bize instagram üzerinden ulaşın: https://instagram.com/unaldentclinics

Mersin İmplant – Mersin İmplant Diş – Mersin Diş Hekimi – Mersin Diş Doktoru – Mersin Ünal Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği