Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma dişin renkleşmesini sağlayan pigmentlerin uzaklaştırılması işlemidir. Beyazlatma işlemi dişin sadece mine tabakasında yapılmalıdır. Bu sebeple beyazlatıcı ajan başka hiçbir dokuya temas etmemelidir. Bu yüzden hekim kontrolünde olmayan hiçbir beyazlatma ajanı güvenilir değildir. Mutlaka Diş Hekimi kontrolünde yapılması gereken işlem, tek seansta yapılabilmektedir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Ofis tipi beyazlatma lazer cihazı kullanılarak profesyonel kullanıma uygun beyazlatma ajanları ile kliniklerimizde yapılmaktadır. Ofis tipi beyazlatma hazırlık aşamasında öncelikle bir dudak ekartörü hasta ağzına yerleştirilmektedir. Diş eti koruyucu bir materyal ile diş etleri izole edilecektir. Bu işlemlerden sonra dişin mine tabakası üzerine beyazlatma ajanı uygulanır ve lazer cihazı çalıştırılır.

Ne Kadar Sürer?

Genellikle 20 dakikada ve 1 seansta tamamlanır.

Beyazlatma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk 2 hafta çay,kahve gibi renklendirici içecekler, asitli içecekler ve tütün mamüllerinden kaçınmak gerekir. Aksi halde kısa vadede diş beyazlatmanın etkisinde bir azalma meydana gelebilmektedir.

Çocuk Diş Hekimi için göz at: https://unaldent.com/cocuk-dis-tedavisi

Lamine Kaplama için göz at: https://unaldent.com/lamine-kaplama

Detaylı bilgi için instagram üzerinden bize ulaşın: https://instagram.com/unaldentclinics

Mersin Diş Hekimi – Mersin Diş Doktoru – Mersin Diş Hastanesi – Mersin Diş Klinikleri – Mersin Ünal Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği